Gatavošanās dzemdībām ir kā jauna auto iegāde. Nopietni un pa jokam. Tētiem.

Iesākumā šķiet, kas gan šīm divām lietām varētu būt kopīgs? Ne mērķis, ne veids, kā tas notiek… Viena tomēr vairāk skaitās kā “sieviešu lieta”, otra “atstāj to vīrieša ziņā”, kaut gan nu jau dzemdībās tomēr runā arī par vīrieša lomu, un auto salonā sev mašīnu viegli var izvēlēties arī dāmas.

Bet vai mēs mēdzam auto nopirkt, sagaidot īsto dienu, piemēram, kad tiesības ir rokā vai nauda kabatā? Aiziet uz salonu un bez jebkādām priekšzināšanām iegādāties to, ko mums iesaka salona vadītājs – tas tomēr ir viņa darbs, viņš šajā jomā ir speciālists un neko par mani nezinot, noteikti zinās, ko man vajag! Nu, labi, viņš noteikti vadīsies pēc naudas summas, ko varu ieguldīt jaunas mašīnas iegādei. Un – ja es pateikšu, ka man ir bērni un viņš varbūt sapratīs, ka man vajadzīgs ģimenes auto. Un krāsa – jā, krāsai ir nozīme.

Bet varbūt tomēr es būšu iepriekš padomājis par to, ko es vēlos, kā es varu apvienot sev vēlamo ar labāko iespējamo?

Paņemsim kā piemēru dažus ieteikumus auto iegādei no lapas http://www.provento.lv un salīdzināsim to ar dzemdībām.

Ieteikumi jauna auto iegādei Gatavošanās dzemdībām

Jānoskaidro, cik ir naudas – vai mēs šo naudu izmantojam pirmajai iemaksai (līdz ar to pērkam jaunāku un labāku automašīnu), vai tērējam visu, kas ir mūsu rīcībā (līdz ar to neesam nevienam parādā, bet labāku mašīnu pirksim, kad būs sakrāts vairāk naudas).

Arī domājot par dzemdībām, mēs mēģinām saprast, vai mēs ņemam pretī to, ko dod bez maksas, kas ir vistuvāk mājām un visierastākais – līdz ar to nevaram sūdzēties, bet labāku pieredzi mēģināsim iegūt, kad būs jau noteiktas iemaņas un zināsim, kas tas vispār ir.
Svarīgi ir noskaidrot kādiem nolūkiem, kāda stila un cik lielu mēs vēlamies savu jauno auto (mazu un ekonomisku, ģimenes vāģi, sporta vai limuzīnu) turklāt, izvēloties automašīnu, nav ieteicams paļauties uz draugu un kaimiņu tās vai citas a/m markas izcelšanu vai nopēlumu. Tāpat jāatceras, ka a/m marka vai konkrēts modelis pie kā Jūs esat pieraduši, vēl nenozīmē, ka Jūsu vajadzībām tas ir vislabākais. Tādēļ iesakām izvēlēties savu auto ņemot vērā savas specifiskās prasības pret transportu.

 

Domājot par dzemdībām, ir vērts apdomāt, ko mēs no tām sagaidām – ātri un bez sāpēm, dabiski un svinīgi, klusi un skaisti, kopā ar mīļajiem vai – vienatnē un netraucēti. Turklāt, izvēloties dzemdību veidu un vietu, nav ieteicams paļauties uz draugu vai kaimiņu tās vai citas pieredzes izcelšanu vai nopēlumu.Tāpat jāatceras, ka dzemdību iestāde vai konkrētie cilvēki, ar kuriem jau esat tikušies, iespējams, iepriekšējā reizē, vēl nenozīmē, ka Jūsu vajadzībām tas ir vislabākais. Tādēļ iesakām izvēlēties savu dzemdību vidi, ņemot vērā savas specifiskās prasības pret šo neaizmirstamo notikumu.
Nākamais solis ir izdomāt, kādu degvielu mēs vēlamies – benzīns, dīzelis vai gāze. Nākamais solis ir izdomāt, kur mēs gribam laist pasaulē bērniņu – mājās, dzemdību centrā vai stacionārā.
Svarīgi ir atcerēties, ka “…mēs nepērkam vienkārši mašīnu – mēs pērkam savu sajūtu”…. /U.Vītols, SIA PRO VENTO direktors/. Kādam vissvarīgākais ir labs dzinējs vai mašīnas funkcionalitēte, citam tās izskats, bet vēl kādam- izlaiduma gads vai kāda īpaša a/m marka…..  Svarīgi ir atcerēties, ka “… mēs nedzemdējam vienkārši bērniņu – mēs radām neaizmirstamu dzīves notikumu”… Kādam vissvarīgākā ir patīkama pieredze un veselīgs bērniņš, citam – personāla laipnība, vēl kādam – dzemdību zāles sienas krāsojums un remonta gads.

 

Un tikai tad, kad mēs paši esam sapratuši, ko mēs gribam, mēs varam savam autoveikala konsultantam pastāstīt par savām vajadzībām un kopā tās mēģināt piepildīt.

Es gribu ģimenes auto, jo mēs visi kopā ar to brauksim gan ikdienā, gan brīvdienās. Man vajag, lai ir ērti gan šoferim, gan pasažieriem.

Es gribu ģimenes dzemdības, jo mēs abi piedzimsim par vecākiem.  Un – ja kādā brīdī šis vadītājs jeb mamma apmaldās, lai ir blakussēdētājs, kas palīdz turēt karti.

Brīdī, kad mēs zinām, ko mums vajag, mēs varam arī sīkāk aplūkot visas sava jaunā auto piedāvātās funkcijas. Zinot tās, mēs visticamāk jutīsimies daudz ērtāk savā mašīnā. Nu, piemēram, karstā vasaras dienā braukt pa lielceļu un sūdzēties par sauli, pārmest laika ziņu diktoram, ka viņš ir solījis 30 grādus, bet nezināt paši, ka mums ir iespējams ieslēgt gaisa kondicionieri, atvērt logu vai nolaist stikla saules aizsargus…

Sagatavošanās dzemdībām arī dod lielāku garantiju, ka mēs neapjuksim dzemdībās notiekošajā, bet pēcdzemdību periodā mūs sagaida gan laimīgāka jaunā māmiņa, gan mierīgāks mazulis un harmoniskāka ģimenes dzīve.


Bet tiem, kam drusku par maz ar šiem salīdzinājumiem…

Runājot par funkcijām, var tiešā mērā salīdzināt dzemdības ar BMW markas auto!

BMW 3.sērijas Sedan sešu cilindru modeļos ir pieejamas piecas jaunas DSC funkcijas: Dzemdībās (vienalga vai pirmā, vai trešā sērija) ir pieejamas vismaz piecas partneru funkcijas:
1) bremžu dīkstāve ir paredzēta īsiem apstāšanās intervāliem ārkārtas situācijās; 1) kontrakciju dīkstāve jeb pauze starp kontrakcijām ir paredzēta īsiem atelpas brīžiem, kur partneris var samīļot un aprūpēt mammu, lai viņa piedzīvotu patīkamākas dzemdību atmiņas;
2) bremžu žāvēšana uzlabo bremžu mehānisma darbspēju mitrā laikā; 2) vēsa, mitra komprese mammai uz pieres var uzlabot dzemdes mehānisma darbību izstumšanas laikā;
3) palīgsistēma automašīnas iedarbināšanai, braucot kalnā, ļauj bez pūlēm uzbraukt kalnā un novērš automobiļa ripošanu atpakaļ; 3) atbalsta palīgsistēma ļauj bez bailēm uzbraukt apmierinātības kalnā, novēršot gremdēšanos pašpārmetumos un vēlēšanos tikt atpakaļ;
4) bremžu efektivitātes zuduma kompensācija nodrošina nepārtrauktu bremzēšanu, pat ja tās ir sakarsušas; 4) dzemdes efektivitātes zuduma labākā kompensācija ir dabiskais oksitocīns, kas rodas mammai jūtoties mīlētai, saprastai un atbalstītai;
5) Soft Stop sistēma ļauj vienmērīgāk nobremzēt un samazina bremzēšanas attālumu. 5) partnera un dūlas sistēma ļauj vienmērīgāk piedzemdēt un samazina dzemdību traumu rašanos.

 

Ja nu galīgi neko no auto nesaprotam, tad varbūt motorzāģa parametri būs tuvāki? Piemēram, Husqvarna.

Motorzāģis – Modernam ķēdes motorzāģim jābūt aprīkotam ar šādām drošības funkcijām: Dzemdības
ATSITIENA AIZSARGS UN ĶĒDES BREMZE. Ķēdes bremze tiek iedarbināta divējādi. Vai arī trīs veidos, ja zāģis ir aprīkots ar TrioBrake™ sistēmu. KVALITATĪVA GRŪTNIECĪBAS UN DZEMDĪBU APRŪPE. Dzemdību process tiek iedarbināts divos veidos. Vai trīs veidos, ja radušies kādi sarežģījumi sievietes vai bērniņa sistēmā.
Ja ar kreiso roku nospiedīsiet atsitiena aizsargu uz priekšu, tiks iedarbināta ķēdes bremze. Ja mierīgi gaidīsiet un apspiedīsiet vēlmi ātrāk piedzemdēt, dzemdības tiks iedarbinātas dabiski.
Pēc atsitiena ķēdes bremzi iedarbinās sākotnēji ģenerētie inerces spēki. Pēc termiņa tiek iedarbinātas dzemdības ar medicīnas personāla spēkiem.
Ar TrioBrake™: ar labo roku paceļot aizmugures roktura aizsargu, tiks iedarbināta ķēdes bremze. Ar Ķeizargriezienu™ grūtniecības sarežģījumu gadījumā tiks piedzemdēts bērniņš operāciju zālē.
DROSELES BLOĶĒTĀJS. Droseles bloķētājs ir paredzēts tam, lai novērstu nejaušu droseļvārsta kustību. Droseļvārsts darbosies tikai tad, ja būs nospiests bloķētājs, t.i., ja jūs cieši turēsiet zāģa aizmugures rokturi, izpildot paātrinājumu. DZEMDĪBU BLOĶĒTĀJS. Dzemdību bloķētājs ir tas, kas novērš mammas uzmanību no dzemdībām un bērniņa. Dzemdības darbosies tikai tad, ja mamma būs brīva no bailēm un jutīsies droši, t.i., ja jūs cieši nodrošināsiet mammai viņas komforta zonu.
ĶĒDES ĶĒRĀJS. Ķēdes ķērājs ir paredzēts tam, lai notvertu zāģa ķēdi gadījumā, ja tā pārtrūkst vai noskrien no sliedes. BĒRNA ĶĒRĀJS. Bērna ķērājs jeb vecmāte ir paredzēta tam, lai notveru mazuli un palīdzētu mammai gadījumā, ja kontrakcijas pārtrūkst un dzemdības noskrien no sliedēm.
LABĀS ROKAS AIZSARGS. Labās rokas aizsarga uzdevums ir pasargāt lietotāja roku gadījumā, ja ķēde pārtrūkst vai noskrien no sliedes. DŪLA. Dūlas uzdevums ir pasargāt un atbalstīt mammu gadījumā, ja dzemdības pārtrūkst vai noskrien no sliedēm.
VIEGLI AIZSNIEDZAMS APTURĒŠANAS SLĒDZIS. Apturēšanasvadībai uz zāģa ir jābūt izvietotai viegli aizsniedzamā vietā,lai kritiskā situācijā varētu ātri izslēgt dzinēju. VIEGLI AIZSNIEDZAMA JEBKURA NO ATBALSTA PERSONĀM. Atbalstītājiem ir jābūt izvietotiem viegli aizsniedzamā vietā – tā, lai kritiskā situācijā mamma varētu ātri saņemt palīdzību.

Tas var būt līdzīgi arī kā ar apkures katliem:

Apkures katli Viadrus U22 – priekšrocības: Partnera, vecmātes un dūlas priekšrocības:
Iespēja izmantot kā kurināmo koksni ar augstu mitruma saturu Iespēja izmantot kā emocionālo atbalstu augsta asaru līmeņa gadījumā;
Apkures katla siltummainis ar augstu izturību pret koroziju Mīloša vecmāte ir ar augstu izturību pret nevajadzīgu iejaukšanos;
Apkures katli ir vienkārši un ērti lietojami Dūlas ir vienkārši un ērti lietojamas;
Pārbaudīta apkures katla konstrukcija Pārbaudīta partnera konstrukcija (var palīdzēt brīdī, kad vajag kur ieķerties);
Čuguna siltummainis ar ilgu izmantošanas laiku Nepārtraukta aprūpe ar ilgu izmantošanas laiku.

 

Par citiem parametriem un funkcijām dzemdībās  –  tiekamies grupu vai individuālajās dzemdību sagatavošanas nodarbībās.

Info: anete@mammupitstops.lv

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s