Dūla Tavās dzemdībās

Es esmu dūla. Šobrīd praktizējoša dūla apmācībā. Dūla gan grūtniecēm, gan mammām, kas vēlas blakus dūlu arī dzemdībās. Un arī pēc. Kā dūla es sniedzu informatīvu, emocionālu un arī fizisku atbalstu ģimenēm, kas gaida bērniņu, grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā. Anete baskevica dula jauna vecmate

Ko es varu dot?

 • Padalīties ar savām zināšanām, piedāvāt informāciju par iespējām, izvēlēm, ieguvumiem un riskiem lietās, kas saistītas ar grūtniecību, dzemdībām, pēcdzemdību periodu un zīdīšanu.
 • Dzemdībās atbalstīt un palīdzēt atrast veidus un lietas, kas palīdzēs atbrīvoties, pārvarētu sāpes un ieņemt veiksmīgu dzemdību pozu. Elpošanas tehnikas, masāža, rebozo masāža, relaksācijas un vizualizācijas tehnikas, aromterapija un arī Baha ziedi jeb ziedu enerģijas pielietošana.
 • Pārrunāt visus uztraukumus, raizes un bailes, kas saistīti ar kļūšanu par vecākiem, vienalga, pirmajam vai septītajam bērniņam.
 • Piedāvāju emocionālu un fizisku, praktisku atbalstu dzemdībās – paraudāt? Pieturēties? Ieķerties? Atbalstīties?
 • Arī pēcdzemdībās iedrošināt, atbalstīt, parādīt, palīdzēt ar mazuļa aprūpi un zīdīšanu.

Kā notiek mūsu sadarbība?

 • Parasti tās ir vismaz trīs vai tik, cik nepieciešams, pirmsdzemdību vizītes.
 • Esmu pāris nedēļas pirms dzmedībām sazvanāma 24/7. Sākoties dzemdībām, braucu pie Tevis uzreiz, kā Tu jūti nepieciešamību.
 • Pēc dzemdībām esmu pāris stundas ar Tevi.
 • Un mēs sarunājam pēcdzemdību tikšanās nākamajā dienā, mājās vai kā ir vajadzība.
 • Piedāvāju izlasīt arī grāmatas un citu informāciju, kas varētu noderēt, no savas nelielās kolekcijas.
 • Un neierobežota bezmaksas e-pastu un telefonu sarunu pieejamība.

Tāpat, aicinu uz nodarbībām grūtniecības laikā un pēc dzemdībām kopā ar mani Mammu Pitstopā, Lielā iela 19-A3, Mārupe. Kur grupā gatavojamies dzemdībām, izkustoties, relaksējoties un kopā pārrunājot kādu ar grūtniecību, dzemdībām vai pēcdzemdību periodu saistītu tēmu.

Ko saka tie, kas kļuvuši par vecākiem:

L: “Gribēju padalīties ar saviem iespaidiem! Anete bija dūla manās dzemdībās. Mans pirmais bērniņš un Anetes pirmais pieņemtais bērniņš! Iepazināmies grūtnieču vingrošanā. Ātri atradām kopīgu valodu. Vairākās reizes tikāmies un izrunājām vēlamo dzemdību gaitu. Sastādījām arī dzemdību plānu! Kad pienāca diena, kad meitiņa vēlējās nākt pasaulē bija patīkami apzināties, ka ir ar ko parunāt par dzemdību gaitu. Dzemdības sākās vakarā un uz slimnīcu braucām ap 5 no rīta. Līdzās bija arī vīrs, bet jāsaka godīgi- būtu ļoti gūti, ja blakus nebūtu bijusi Anete. Viņa atbalstīja mani visu dzemdību laiku, palīdzot gan ar pozām vieglākai sāpīšu pārvarēšanai, gan ar vienkāršām lietām- ūdens padzeršana, aiziešana uz WC. Jāsaka tā- slimnīcās personāls atnāk tad kad jūt, ka jānāk- pārējo laiku tiec galā pati. Tā kā tās bija manas pirmās dzemdības, pašai tikt galā nemaz nebūtu viegli. Personāla darbā viņa neiejaucās, bet toties stāstīja man par to, kā viss norit un cik tālu esam jau tikušas. Tas ļoti palīdzēja, jo uz beigām gāja grūti! Paldies tev, Anetīt, par būšanu blakus manas sirsniņas nākšanā pasaulē!

A: “Milzīgs paldies par tavu atbalstu un zināšanām. Tās tiešām noderēja procesa laikā, it īpaši par elpošanu, kaut gan dzīvē pie tādām sāpēm bija grūti to realizēt.”

R:”Paldies Tev par līdzi iedoto informācijas bagāžu, patiešām noderēja!”

S: “Gribēju Tev pateikt lielum lielu paldies, ka biji klāt mums šajā burvīgajā notikumā. Tu biji liels palīgs un atbalsts šīs dienas. Paldies!”

A:””Ja Anete nebūtu teikusi, es droši vien neko nezinātu un piekristu visiem vecmātes ierosinājumiem (pirmā vecmāte baigi piedāvāja. Pēc tam viņām bija maiņa). Līdz ar zināšanām man bija skaidrs, ka šādi būs labāk mazajai un man tikai atliek pārciest attiecīgo sāpju devu un nodarīt darbiņu līdz galam.”

I:”LIELS Tev paldies, ka tik daudz palīdzēji! Dzemdībās man tiešām bija fantastiska komanda un vienai tas būtu daudz grūtāk! Mīļš, mīļš Tev paldies, ka palīdzēji mums sagaidīt mūsu mazo M.”

 

Par mani:

2013. gadā beidzu Rīgas 1. medicīnas koledžu, iegūstot Vecmātes kvalifikāciju;

2014. gadā saņemts Psiholoģijas mācību centra “Līna” sertifikāts “Psiholoģija grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību aprūpē” ;

2016. gadā Mācību centra ZIDIT.LV  sertifikāts “Laktācijas problēmsituācijas un to risinājumi”;

2016. gadā.. turpinājum sekos!

Droši dod man ziņu:

abaskevica@gmail.com

25401011

anete-baskevica-dula-vecmate

 

 

 

Viena doma par “Dūla Tavās dzemdībās

 1. Atpakaļ ziņojums: Nodarbības Dūlu nedēļas ietvaros 2017 | Anete

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s